sobota, 30 sierpnia 2014

#30 Recenzja aplikacji Endomondo

      Witajcie w kolejnej recenzji! Nic zaproponowaliście, więc postanowiłem zrecenzować Endomondo. Ta aplikacja przyda się wszystkim osobom, które biegają, jeżdżą na rowerze/rolkach itp. Więc zaczynamy!

Opis
      Endomondo Tracker to bardzo przydatna aplikacja, dzięki której będziemy mogli obejrzeć nasze statystyki po odbytym treningu. Wystarczy ją tylko włączyć, ustawić sport, który chcemy uprawiać, a następnie schować telefon do kieszeni i zacząć ćwiczyć! Po marszu, bieganiu, jeździe na rowerze lub na rolkach, aplikacja ujawni nam ile kilometrów przebyliśmy oraz jakie było nasze tempo i średnia prędkość. Kiedy ustawimy nasz wzrost, wagę i wiek, Endomondo prawidłowo pokaże nam spalone podczas treningu kalorie. Dzięki połączeniu z GPS, zobaczymy na mapie jaką trasą podążaliśmy. Później możemy udostępnić np. na Facebook'u nasze statystyki. Każdy zakończony trening jest zapisywany w naszej historii, abyśmy mogli sobie go przejrzeć. Na swoim profilu Endomondo możemy także dodawać swoich znajomych. Żeby nasz trening był ciekawszy, aplikacja oferuje różne kategorie treningu, takie jak: test kondycji, ustaw cel, podążaj trasą itp. Mamy możliwość zmierzyć się z naszymi znajomymi. Musimy przebyć ustaloną trasę w lepszym od nich czasie. Aplikacja oferuje także o wiele więcej dyscyplin niż tylko te, które wymieniłem powyżej. Np. piłka nożna, siatkówka, badminton, koszykówka, pływanie i inne.
      Dzięki Endomondo możemy dołączać do przeróżnych rywalizacji. Jedną z nich jest właśnie Pomoc Mierzona Kilometrami, która jest organizowana przez T-Mobile Polska. Każdy kto do niej dołączy, wysyła zrobione przez siebie kilometry. Dzięki temu organizatorzy zbierają pieniądze, które przeznaczają na chore dzieci niepełnosprawne ruchowo. Ja już dołączyłem i cieszę się, że coś takiego tworzą.
      Kiedy wracaliśmy z gór, zrobiłem test Endomondo. Moim celem było zorientowanie się czy aplikację da się oszukać jadąc samochodem. Efekt był taki jak myślałem. Endomondo zaczęło wariować i nie zaliczało przebytych kilometrów.
      

Moja opinia
      Endomondo to niesamowicie przydatna i ciekawa aplikacja. Dzięki niej możemy dowiedzieć się więcej o przebytym treningu. Można także ją włączyć gdy chodzimy po górach lub nawet po mieście, czy po lesie. Daję 5/5 gwiazdek.

Endomondo można pobrać bezpłatnie w Google Play. Mamy możliwość zakupienia wersji premium.

Mam nadzieję, że recenzja Wam się spodobała. Czy Wy także używacie Endomondo? Napiszcie w komentarzach. Proponujcie co mam zrecenzować w następnym poście. Pozdrawiam.

PS Dzisiaj zaczynają się Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn! Ceremonia i mecz otwarcia już dzisiaj. Będziecie oglądać? Ja na pewno :3


  

3 komentarze:

 1. Moi znajomi często z niej korzystają :D
  blog maddy->klik

  OdpowiedzUsuń
 2. To na pewno bardzo przydatna aplikacja :) Świetna recenzja. Ja sama z tej aplikacji nie korzystam, ale może kiedyś mi się przyda.

  MÓJ BLOG <33

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja korzystam z kilku aplikacji tego rodzaju, Endomondo również :) Każda ma swoje plusy i minusy.
  Otwarcie siatkarskich MŚ oglądałem, mecz otwarcie oczywiście też - ładna wygrana naszej ekipy :)

  OdpowiedzUsuń