niedziela, 15 lutego 2015

#42 Recenzja gry Państwa Miasta (Inteligencja)

      Witajcie w kolejnej recenzji! Na końcu poprzedniego posta napisałem, że zrecenzuję Fun Run 2, ale zdecydowałem się jednak na coś innego. Jak widzicie w tytule jest to Państwa Miasta.


Jak za dawnych czasów
      Z pewnością każdy grał kiedyś ze znajomymi, bądź rodziną w państwa miasta. Pisanie na kartkach, mówienie na głos x,y,z, wybieranie własnych kategorii. Jeśli jednak ktoś nigdy nie miał styczności z tą świetną grą, ma szansę zagrać teraz na swoim smartfonie lub tablecie!
      Kultowa zabawa państwa miasta, została bardzo ciekawie odwzorowana przez tombaky.com . Przedstawiono ją w formie aplikacji o prostym i przejrzystym wyglądzie. Zasady rozgrywki są oczywiście takie same jak kiedyś: losujemy literę z alfabetu, a następnie podajemy zaczynające się na nią wyrazy. Oczywiście musimy podporządkować się kategoriom. Aktualnie w grze, do wyboru jest ich trzynaście: państwo, miasto, roślina, zwierzę, imię męskie, imię żeńskie, kolory, pierwiastki chemiczne, stolice, nazwy zawodów, samochody, rzeki, ubiory. Rzecz jasna, że w pojedynczej rozgrywce musimy sprostać tylko sześciom wybranym lub wylosowanym kategoriom. 
      Gra nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie różne tryby gry. Mamy możliwość zagrać samemu, ćwicząc swoje umiejętności. Wypisanie wszystkich wyrazów do sześciu kategorii, musi zająć nam maksymalnie 2 minuty - tyle wynosi ograniczenie czasowe. W grze internetowej możemy pojedynkować się z jedną lub dwiema wylosowanymi osobami. Jest pięć rund, w których musimy zdobyć jak najwięcej punktów, aby zwyciężyć. Ograniczenie czasowe także wynosi 2 minuty, ale jeśli któryś z graczy skończy, inni mają tylko 15 sekund na dopisanie brakujących wyrazów! Rozgrywka jest zatem emocjonująca i ciekawa. Oprócz rywalizowania z innymi, losowymi graczami, możemy także zagrać ze swoimi znajomymi, których należy mieć w kręgach Google+.

Moja opinia   
      Gra bardzo mi się spodobała. Przypomniała mi dawne czasy, gdy grało się ze znajomymi w państwa miasta. Podoba mi się to, że można rywalizować nie tylko z przyjaciółmi, ale także z dowolnymi graczami. Cały wygląd aplikacji jest prosty i przejrzysty, dzięki czemu się miło gra. Czasami występują błędy sieci, aczkolwiek mi się to rzadko zdarza. Super gra, więc oceniam 5/5 gwiazdek.

"Państwa Miasta (Inteligencja)" możecie bezpłatnie pobrać w Google Play. 


Mam nadzieję, że recenzja Wam się spodobała. Napiszcie co sądzicie o tej grze w komentarzu. Następna recenzja już niebawem ;)

5 komentarzy:

 1. Moja koleżanka gra w to nałogowo ;) Sama się wkręciłam.
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna recenzja :) Dzięki Tobie wkręciłam się w tę grę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna recenzja;*

  Pozdrawiamy cieplutko I zapraszamy do nas:)
  ♡ Twins Life. [KLIK] ♡

  OdpowiedzUsuń
 4. hi try my version of this game:
  we can change backliks,

  http://scattergoriesonline.net/pl/

  OdpowiedzUsuń