wtorek, 6 stycznia 2015

#41 SimCity BuildIt - Zbuduj swoje miasto!

      Witajcie w kolejnej recenzji! Dzisiaj zajmę się grą, która ostatnio przykuła moją uwagę. Jest to SimCity, oczywiście w wersji na Android. 
      Około tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rok. Dużo osób ma postanowienia oraz wprowadza nowe rzeczy do swojego życia. Ja postanowiłem, że zrobię coś związanego z blogiem. Więc niedługo powinny pojawiać się nowości, które mam nadzieję, zainteresują czytelników. Tymczasem zapraszam do czytania recenzji.


Zbuduj swoje miasto!
      Możliwe, że słyszeliście już o słynnej serii SimCity na komputery. Prawie dwa lata temu wyszła najnowsza wersja, którą nagrywała spora część polskich youtuber'ów. Teraz gra ta została przeniesiona na urządzenia mobilne.
      SimCity, jest to strategiczna gra, w której czasem należy pomyśleć, aby mieć lepsze korzyści. Naszym głównym celem jest oczywiście zbudowanie miasta, w którym będzie mieszkać, dużo zadowolonych ludzi. Niby proste zadanie, aczkolwiek może pojawić się sporo trudności. Musimy zapewnić wszystkim mieszkańcom podstawowe czynniki takie jak: prąd, woda, śmieci, bezpieczeństwo (straż pożarna, policja). Oczywiście, aby to zrobić trzeba wydać dużo pieniędzy (w grze są to simoleony, lub simcashe). Najpierw należy je umiejętnie zarobić. Czy dasz radę dobrze  poprowadzić swoją metropolię?  
      Chcielibyśmy, aby w naszej miejscowości mieszkało wiele ludzi. Żeby tego dokonać, musimy oczywiście stawiać coraz więcej budynków mieszkalnych. Istnieje jednak jeszcze inny sposób. Stawiając stadiony, parki, szkoły, instytucje transportu itp. zdobędziemy większą liczbę mieszkańców, ponieważ ludzie będą chętniej osiedlać się w takich terenach. Musimy także pamiętać o budynkach powodujących zanieczyszczenie (fabryki, wysypiska, ścieki itp.). Należy postawić je w odpowiedniej odległości od domów.
      Nasze miasto rozwija się wraz z rosnącym levelem. Im większy jest nasz poziom, tym więcej mamy możliwości budowania oraz pozyskiwania coraz to nowszych surowców, przydających się do budowy. 
      Simoleony możemy zarabiać w różny sposób. Jedną z możliwości, jest sprzedawanie surowców oraz innych rzeczy na rynku światowym, na którym oczywiście możemy także kupować od innych graczy. Pakując produkty do statku towarowego oraz rozbudowując bloki również otrzymamy pieniądze. Im większe zadowolenie, tym więcej kasy dostaniemy w ratuszu.  
      Opinie niektórych graczy w sklepie Google Play nie są jednak kolorowe, jeżeli chodzi o pozyskiwanie kasy w tej grze. Otóż według nich, w grze występuje dużo mikropłatności i ciężko zarabia się pieniądze. Gram już trochę i twierdzę, że SimCity BuildIt po prostu nie należy do gier łatwych i trzeba trochę cierpliwości, aby jak najlepiej rozwinąć nasze miasto.
      Po instalacji gra zajmuje ok.230MB w pamięci naszego telefonu. Raczej nie ma co się dziwić, grafika jest świetna i rozbudowana. Jak można się domyślić, aby zagrać potrzebujemy połączenia z internetem. Wydaje mi się, że SimCity to gra nieco wymagająca od urządzenia. Pobrałem ją na tablet oraz telefon. Na moim smartfonie na początku było wszystko dobrze, lecz nagle przez SimCity, HTC popadał w wielkie lagi i poprzez ciągłe zacinanie nie dało się nic zrobić. Tablet lepiej zniósł tę grę. 

Moja opinia
      Gra od samego początku mi się spodobała. Grafika i grywalność niesamowicie wciągają. Polecam i oceniam oczywiście na 5/5 gwiazdek. 

SimCity BuildIt możecie bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play.    Mam nadzieję, że recenzja Wam się spodobała. Niedługo wprowadzę parę nowości na bloga :). Do następnego posta!

9 komentarzy:

 1. yey ! parę nowości na bloga :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrecenzujesz te aplikacje:
  - Messenger
  - CocoPPa
  - Dumb Ways 2
  - Loy
  - Burger
  Dzięki =^.^=
  ~ Daria

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna recenzja, również lubię tę grę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę świetna recenzja :) super !

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekamy na następne recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, bardzo się wkręca. Niestety ciągle jesteśmy bombardowani promocjami o ofertami kupna surowców/monet, które ułatwią i przyspieszą nam gre. Jeśli ktoś ma mały mobile sprzęt to ciężko mu będzie sterować palcami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jest gdzieś wersja działająca na kindle fire?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nieźle pisane recenzje! Ja obecnie gram/używam tylko kilku aplikacji, a o jednej z nich jest napisane tu:
  empire4k.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń