niedziela, 7 grudnia 2014

#40 Five Nights at Freddy's 2 - lubicie maskotki?

      Witajcie w kolejnym poście! Dzisiaj po raz pierwszy na moim blogu, recenzja płatnej gry, a mianowicie Five Nights at Freddy's 2. Produkcja ta, zalicza się do kategorii horrorów, w dodatku stała się niesamowicie popularna w ostatnim czasie. Zapraszam do czytania!

Jak przetrwać pięć nocy?
      Jeżeli oglądacie popularnych w Polsce youtuberów, pewnie dobrze wiecie, na czym polega recenzowana przeze mnie gra. Jeśli po raz pierwszy spotykacie się z tym tytułem, to już tłumaczę. Five Nights at Freddy's to gra horror. Polega na przetrwaniu 6 godzin (od północy do szóstej nad ranem) w restauracji. Jednak naszą przeszkodą, a wręcz zmorą i wrogiem są wielkie maskotki, które chcą nas przestraszyć, a nawet unicestwić. Musimy zrobić wszystko, aby przetrwać. Naszą możliwością jest przeglądanie kamer z różnych pomieszczeń. Dzięki temu, dowiemy się jakie maskotki się do nas zbliżają i z których pomieszczeń będą do nas przybywać. Niestety, nie możemy poruszać się po mapie. Stoimy jedynie w miejscu, w naszym biurze. Nasi pluszowi wrogowie mogą docierać do nas trzema drogami: dwoma wejściami wentylacyjnymi i głównym holem. W jednym z pomieszczeń leci przyjemna muzyka tzw. pozytywka, którą musimy co jakiś czas nagrywać, aby odstraszyć przeciwników. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zakładania maski, która po części chroni przed maskotkami. Niestety, nie możemy przebywać w niej zbyt długo, ponieważ nasza postać, traci przez nią dostęp do tlenu. Wszystko super, gdyby nie to, że energia w restauracji nie jest wieczna. Musimy zatem oszczędzać światło, nie przeglądać cały czas kamer itp. Jeśli utracimy prąd - game over, maskotki bez problemu do nas dotrą. Jedna noc to tak jak napisałem - od północy do szóstej nad ranem w grze. Natomiast cała produkcja zawiera pięć nocy, z czego każda następna staje się trudniejsza. 
      Początkowo, Five Nights at Freddy's 2 (jest także pierwsza część) była przeznaczona tylko na komputery. Jednak autor, stworzył także wersję na urządzenia mobilne - dlatego też się nią zająłem. Ciekawe jest to, że na tablecie czy telefonie, nie gra się wcale inaczej niż na komputerze. Pomijając oczywiście kwestię sterowania. Grafika jest identyczna, straszne dźwięki także, więc grając na androidze doświadczymy takich samych doznań, jak chociażby na PC. Grę kupimy w sklepie Google Play płacąc 10,15 zł. Mamy możliwość pobrania także dema i rozegrania bodajże 2 nocy. Decyzja należy do Was. 

Moja opinia
      Five Nights at Freddy's 2 to naprawdę ciekawa produkcja. Grałem trochę w obie części i stwierdzam, że ta druga jest ciekawsza. Przede wszystkim więcej się dzieje. Napięcie podczas gry jest niesamowite, nie wiemy kiedy i skąd wyskoczy nam maskotka. Szkoda tylko, że trzeba zapłacić, ale można oczywiście przetestować demo. Spełnia wymagania, czyli strach gracza, więc daje 5/5 gwiazdek. 

Five Nights at Freddy's 2 można kupić w sklepie Google Play za 10,15 zł, bądź przetestować demo oferujące do przejścia dwie pierwsze noce.

A Wy co sądzicie o Five Nights at Freddy's? 
Słyszeliście już o tej grze, czy pierwszy raz się z nią spotykacie?
Wiedzieliście, że jest na Android?
Według Was taka gra jest straszna?

Mam nadzieję, że recenzja Wam się spodobała. Tak jakoś naszło mnie do napisania recenzji tego horroru. Oczywiście możecie dalej proponować aplikacje i gry do zrecenzowania. Do następnego posta!  

 
   


7 komentarzy:

 1. No nie ma co, musi być fajne, tylko trochę drogie :/

  Zapraszam do mnie: lordsofthegaming.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. gdyby nie ta cena.. ;p
  Poklikasz u mnie? Będę bardzo wdzięczna i postaram się w jakiś sposób odwdzięczyć
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Mega podoba mi się twój szablon

  Styl pisania też masz bardzo ciekawy

  Jestem na twoim blogu po raz pierwszy i ogółem jestem bardzo...zadowolona. Naprawdę widać, że robisz to co kochasz

  Mój blog - klik

  Może zechcesz wymienić się obserwacją? Jeśli się zgadzasz zacznij i na końcu komentarza u mnie dopisz "obserwuję" a ja się odwdzięczę  Na sam koniec chciałabym życzyć ci wesołych świąt ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwszy raz słyszę o tej grze, ale dzięki twojej recenzji jestem przekonana, że warto ją wypróbować. masz bardzo ciekawy styl pisania i potrafisz zachęcić innych do czytania :)

  skoneczko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tej grze ;) ale fajnie ją zrecenzowałeś :)
  Zapraszam do mnie ;D
  www.greenpinkandcafe.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. hmmm ciekawa gra :D

  Szczęśliwego nowego roku! :)

  http://paradokssy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Och, oglądałam parę gameplayów na Youtube z tej gry i szczerze przyznam, że naprawdę potrafi nieźle przestraszyć, zwłaszcza gdy te maskotki tak nagle wyskoczą Ci na ekran! Może powstanie kiedyś również część trzecia?
  Świetna recenzja jak zawsze!

  OdpowiedzUsuń