poniedziałek, 9 marca 2015

#44 Recenzja gry Crossy Road

      Witajcie w kolejnym recenzji! Pod ostatnim postem dwie osoby poprosiły mnie o recenzję Crossy Road. Osobiście, ten tytuł znam już długo, aczkolwiek kompletnie zapomniałem, że mogę go zrecenzować. No ale mi przypomnieliście, więc zapraszam do czytania!Przejść przez ulicę?
      Crossy Road to jedna z tych prostych gierek, o których wiele razy pisałem w poprzednich postach. Mam na myśli tytuły, które nie są zbytnio rozbudowane, ale i tak z chęcią w nie gramy. Taki też jest Crossy Road, w którym musimy przechodzić jak najdalej postacią przez ulicę. Nie wiem jak Wam, ale mi ta gra przypomina stare tytuły na komputery, które instalowało się z płyt zamieszczonych w różnych czasopismach.
      Jedną z zalet Crossy Road jest wiele postaci, które możemy zdobyć poprzez losowanie w automacie. Jedno losowanie kosztuje nas 100 monet, zbierzemy je nie tylko podczas gry, ale także co sześć godzin będziemy otrzymywać tak zwany "free gift", w którym otrzymamy różną ilość monet. Dostaniemy je także, oglądając krótkie, zazwyczaj 30-sekundowe, pojawiające się od czasu do czasu, reklamy różnych gier na android. Niestety, wylosowanie ciekawych postaci nie jest takie proste jak może nam się wydawać. Z automatu czasem otrzymamy postacie, które już posiadamy. Więc liczy się szczęście, a także cierpliwość. Niektóre postacie są naprawdę interesujące, ponieważ zmieniają tekstury mapy, urozmaicając grę.
      Sama rozgrywka jest bardzo ciekawa. Dzięki dynamice gry, łapać nas będzie dreszczyk emocji, aby nie przegrać i nabić jak największy rekord. Czasem musimy bacznie obserwować drogę, aby nie wpaść do wody, lub nie wbiec prosto pod pociąg, lub rozpędzony samochód. Utrudnieniem jest także to, że nie możemy zbyt długo stać w jednym miejscu, gdyż przyleci ogromny orzeł, który porwie naszą postać.
      Grafika w Crossy Road jest naprawdę fajna i miła dla oka. Świetnie spełnia wymagania, gra działa nawet na trochę słabszych telefonach. Wszystkie pliki Crossy Road po zainstalowaniu, łącznie zajmują (na moim telefonie) około 60 MB pamięci. To naprawdę nie dużo.
      Jeszcze jedną rzeczą, która podoba mi się w takich grach jak np. Crossy Road, jest możliwość rywalizowania ze swoimi znajomymi. Możemy porównywać swoje wyniki oraz postacie. Kiedy chcemy przegonić swoich znajomych nowym rekordem, zwiększamy naszą chęć do gry, przez co ta, może stać się naprawdę uzależniająca.

Moja opinia
      Gra Crossy Road naprawdę mi się spodobała. Nie tylko rozgrywka jest ciekawa, ale także grafika oraz wiele postaci, które chcemy wylosować. Gram już w nią od jakiegoś czasu i póki co mi się troszeczkę znudziła. Pomimo to, daję jednak 5/5 gwiazdek.

Ile wynosi Wasz rekord w Crossy Road?

Crossy Road można bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play.  


  

Mam nadzieję, że recenzja się spodobała. Oczywiście dalej możecie dawać propozycje do następnych recenzji :). Do następnej notki.

4 komentarze: